Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Pamiętaj, jeśli masz wątpliwość nasi Specjaliści z przyjemnością na nie odpowiedzą. Żeby zadać pytanie, użyj formularza zapytaj eksperta.

PYTANIE

Czym rożni się nawoź organiczny Mestall od tradycyjnych oborników?

ODPOWIEDŹ

Nawozy organiczne Mestall są nawozami do bezpośredniego użytku nie wymagają przekompostowania jak tradycyjne oborniki.

Masa sucha nawozów sypkich Mestall to 45-65% ich jednolita konsystencja powoduje nie tylko łatwe dozowanie ale i równomierne dozowanie składników odżywczych.

Wysoka zawartość składników odżywczych NPK Mg powoduje iż ich dozowanie jest znacznie zminimalizowane 2-3t/h w porównaniu do obornika krowiego 25-30t/h.

Nawozy Mestall są higienicznie czyste dzięki procesowi higienizacji nie wprowadzamy do gleby bakterii chorobotwórczych ani ziaren chwastów.

Zawarta słoma w nawozach Mestall poddana jest częściowemu rozkładowi, pozwala to zaoszczedzić wartości energetyczne oraz zasoby azotu które potrzebne są do przetworzenia słomy lub resztek pożniwnych.

W nawozach Mestall amoniak został przetworzony w azot organiczny co powoduje iż są one bezpieczne w użyciu i posiadają znacznie łagodniejszy zapach od tradycyjnych oborników.

PYTANIE

Czy nawozy przetworzone Mestall są drogie ?

ODPOWIEDŹ

Mimo wyższej cenny wyjściowej okazuje się iż cenna nawozów wcale nie jest wyższa od tradycyjnych oborników . Łatwe rozrzucanie zaoszczędza często wiele czasu oraz zużycie paliwa i eksploatacje maszyn Nawozy dowozowe są bezpośredni na pole i nie wymagają dodatkowych prac jak kompostowanie składowanie przerzucanie Mimo wyższej cenny za 1t towaru przy przeliczeniu na 1h i podliczeniu wszystkich prac związanych z dozowaniem i rozrzucaniem oborników często okazuje się iż nasze nawozy są bardziej przyjazne nie tylko dla gleby i roślin ale i również dla portfela kupujących . Dzięki wielu zaleta i łatwemu zastosowaniu nasze Nawozy spotykają się często z bardzo pozytywnym odbiorem.

[gravityform id=”2″ title=”true” description=”false” ajax=”true”]